دانلود موسیقی متن فیلم آمادئوس Amadeus special edition Disc2


گروه :

تعداد بازدید : 2965 آهنگساز : Mozart

دانلود موسیقی متن فیلم آمادئوس  Amadeus special edition Disc1

 

» عنوان: دانلود موسیقی متن فیلم آمادئوس  Amadeus special edition Disc2

» سال انتشار:  2005

» کاری از  Mozart

» فرمت / کیفیت:  mp3,320 kbps

» نام آلبوم: Amadeus Special Edition: The Director s Cut

» مدت زمان کل آلبوم:  17 tracks


درباره آهنگساز:
Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
موسیقی متن فیلم آمادئوس: نسخه مخصوص (Amadeus: special edition)،ساخته نابغه مسلم موسیقی کلاسیک قرن 18، ولفگانگ آمادئوس موتسارت (Wolfgang Amadeus Mozart) و دیگر هنرمندان
ولفگانگ آمادئوس موتسارت (۲۷ ژانویه ۱۷۵۶ - ۵ دسامبر ۱۷۹۱) آهنگساز اتریشی، از نوابغ مسلم موسیقی و از بزرگ‌ترین آهنگسازان موسیقی کلاسیک بود. او در زندگی کوتاه خود بیش از ششصد قطعه موسیقی برای اپرا، سمفونی، کنسرتو، مجلسی، سونات، سرناد، و گروه کُر از خود باقی گذاشت. موتسارت در سومین سال از زندگی خود شروع به آهنگسازی کرد و در پنج سالگی لقب کودک نابغه به او داده شد و همه‌جای اروپا شهرت بسیاری یافت. در هفت سالگی اولین سمفونی، و در دوازده سالگی اولین اپرای کامل خود را نوشت. بر خلاف هر آهنگساز دیگری، او در تمام ژانرهای مرسوم در دوران زندگیش، موسیقی تصنیف نمود و در این زمینه از همه برتر بود. 
موسیقی متن فیلم آمادئوس: نسخه مخصوص (Amadeus: special edition)،ساخته نابغه مسلم موسیقی کلاسیک قرن 18، ولفگانگ آمادئوس موتسارت (Wolfgang Amadeus Mozart) و دیگر هنرمندان
موتسارت در شهر سالزبورگ در کشور اتریش که یکی از مراکز هنری، فعال، و مهم موسیقی اروپا بود از لئوپلد موتسارت و آنا ماریا موتسارت به دنیا آمد. مدارک تولد او نام کاتولیک وی را یوهان کریسُستُُموس ولفگانگوس تئوفیلوس موتسارت نشان می‌دهند. از این پنج اسم دو نام اول نام‌های مذهبیِ کاتولیکی بودند و کاربرد روزمره نداشتند. قسمت چهارم نام او، تئوفیلوس، به زبان آلمانی یعنی محبوب خداوند، در زبان لاتین معنی آمادئوس می‌دهد، و به فرانسه آمادی تلفظ می‌شود . خود موتسارت ترجیح می‌داد که به نام ولفگانگ امادی موتسارت شناخته شود و همیشه بالای هر صفحهٔ کارش را با این اسم امضا می‌کرد. پدرش لئوپولد که در دربار اسقف خدمت می‌کرد، آهنگساز و ویولونیست بسیار مشهوری بود. از همان اوان کودکی ولفگانگ چنان نبوغی از خود نشان داد که پدرش همه کار خود را رها کرد و به طور جدی و مستمر به آموزش فرزندش پرداخت. موتسارت پیش از رسیدن به سن ۱۲ سالگی نوازنده‌ای چیره‌دست در پیانو، ویولون، و ارگ شد.

موتسارت تا سال ۱۷۷۷ همچنان در دربار سالزبورگ خدمت می کرد. با وجود ناخشنودی از کار با کنسرت دربار، ذوق و قريحه او چشمه ای جوشان بود که هر روز آثاری بديع و دل انگيز از آن می تراويد. آهنگسازی نوجوان بود، اما در هر رشته ای می توانست با نامی ترين استادان رقابت کند. نخستين کنسرتو ويولن ها، شش سونات پيانويی، چند سرناد و ديورتيمنتو و نخستين کنسرتو پيانوی بزرگ، محصول اين دوران هستند.

موتسارت در دربار سالزبورگ مديريت کنسرت را به عهده داشت و مرتب برنامه اجرا می کرد، اما رابطه او با درباريان همواره تنش آلود بود. او و پدرش که از يافتن پستی بهتر با حقوقی شايسته در دربار سالزبورگ نوميد شده بودند، تصميم گرفتند بخت خود را در ساير دربارهای اروپا امتحان کنند. از آنجا که پدر بيمار بود، ولفگانگ به همراه مادرش سفر تازه ای به دور اروپا آغاز کرد.

موتسارت پس از بازگشت به سالزبورگ، با وجود بيزاری اش از فضای دربار، از ناچاری به همکاری با کنسرت اسقف نشين ادامه داد. هم در ارکستر دربار و هم در ارکستر کليسای جامع شهر ارگ می نواخت. از اينکه اشراف سالزبورگ هنر او را قدر نمی دانستند، رنج می برد و به شهرهای ديگر چشم دوخته بود.

موتسارت با روحيه ای بهتر به سالزبورگ برگشت، اما بزرگان کاخ نشان دادند که همکاری او را با دربارهای ديگر بر نمی تابند. موتسارت در برابر آنها مثل هميشه گستاخ و سرکش بود. چندی نگذشت که دعوای او با کاخ نشينان سالزبورگ به اوج رسيد. آنها به "خدمت" او پايان دادند.

موتسارت جوان که از اربابانی خودخواه و کج سليقه راحت شده بود، با شوق و اميد فراوان سالزبورگ را ترک کرد و به وين رفت و بدون تلاش فراوان توانست در کنسرت دربار پستی به دست آورد. اما به زودی به خاطر طبع سرکش و ناسازگاری با رسم و سنت های پوسيده، با اربابان تازه نيز در افتاد و از کار برکنار شد. دربار وين از دريای ذوق بی کران او تنها انتظاراتی اندک داشت. اما خود او نيز ديگر در بند آن نبود که تنها درباريان و اشراف را، که غالبا بدذوق و کج طبع بودند، با موسيقی خود خشنود کند. رابطه موتسارت با دربار تا پایان زندگی او تنش‌آلود باقی ماند.

سال‌های سفر:

موتسارت از سنین بسیار جوانی شروع به سفر کرد. در سال ۱۷۶۳ کنسرتی در قصر شاه باواریا در مونیخ و امپراتور اتریش در وین اجراء کرد. پس از آن به اتفاق پدرش سفری به قصرهای مونیخ، مانهایم، پاریس، لندن، و لاهه رفت و سرانجام، در راه برگشت، پس از دیدار از زوریخ، دوناشینگ، و مونیخ به سالزبورگ بازگشت. این سفر موتسارت ۳ سال به طول انجامید.
موسیقی متن فیلم آمادئوس: نسخه مخصوص (Amadeus: special edition)،ساخته نابغه مسلم موسیقی کلاسیک قرن 18، ولفگانگ آمادئوس موتسارت (Wolfgang Amadeus Mozart) و دیگر هنرمندان
پس از یک سال اقامت در سالزبورگ، در سال ۱۷۶۸، موتسارت سه بار به ایتالیا مسافرت کرد. سفر اول از دسامبر ۱۷۶۹ تا مارس ۱۷۷۱، سفر دوم از اوت تا دسامبر ۱۷۷۱، و در پایان از اکتبر ۱۷۷۲ تا مارس ۱۷۷۳ بود. موتسارت در طول این سفرها با آندره لوچِسی در ونیس و جییُوانی باتیستا مارتینی در بولونا اشنا شد و علاوه بر آن به عضویت آکادمی فیلارمونیک ایتالیا برگزیده شد. یکی از اتفاقات بسیار جالب در این سفرها زمانی بود که موتسارت آهنگ ۱۲ دقیقه‌ای میزره ساختهٔ گرگوریو آلِگری Gregorio Allegri که تحت پوشش و حفاظت واتیکان بود را شنید. او پس از یک بار شنیدن این آهنگ، تمامی آن را نوشت و پس از بازگشت به سالزبورگ اولین کپی غیر قانونی این آهنگ بسیار زیبا را چاپ کرد.....

Disc 2

1. W.A. Mozart - Zaide; Aria, Ruhe Sanft (6:25)
2. Giuseppe Giordano - Caro Mio Ben (2:37)
3. W.A. Mozart - Piano Concerto In E Flat, K. 482; 3rd Movement (11:11)
4. W.A. Mozart - Le Nozze Di Figaro Act 3 Ecoo La Marcia (2:31)
5. W.A. Mozart - Le Nozze Di Figaro Act 4, Ah Tutti Contenti (2:35)
6. Early 18th Century Gypsy Music - Bubak And Hungaricus (1:16)
7. Antonio Salieri - Axur, Finale (1:13)
8. W.A. Mozart - Don Giovanni, K. 527; Act 2, Commendatore Scene (6:59)
9. W.A. Mozart - Piano Concerto In D Minor, K. 466 1st Movement (12:19)
10. W.A. Mozart - Die Zauberflote Overture, K. 620 (6:51)
11. W.A. Mozart - Die Zauberflote Aria (No. 14) (2:58)
12. W.A. Mozart - Requiem Introitus (0:59)
13. W.A. Mozart - Requiem Dies Irae (1:54)
14. W.A. Mozart - Requiem Rex Tremendae Majestatis (2:03)
15. W.A. Mozart - Requiem Confutatis (2:21)
16. W.A. Mozart - Requiem Lacrimosa (3:50)
17. W.A. Mozart - Piano Concerto In D Minor, K. 466; 2nd Movement (9:54)

 


8
 
رمز کلیه فایل های فشرده در سایت www.nicesoundtracks.com می باشد !
دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شوند !

برچسب ها :

نظرات کاربران :
نظری برای نمایش وجود ندارد !


ثبت نظر جدید :